Ersağ üyelik işlemlerinizi sitemiz üzerinden linkle Ersağ resmi sitesinde online başvuru yaparak güvenli ve kolayca gerçekleştirebilirsiniz..
Ek iş fırsatı! Ersağ üyelik başvurusu yaparak müşteri danışmanı olabilirsin. Ücretsiz kayıt ol kendini göster para kazan!
Anasayfa Güncel


100 TL'lik ürüne, 1 Adet Ürünü Hediye Alabilirsin,
150 TL'lik ürüne, 3 Adet Ürünü Hediye Alabilirsin..
100 Liralık Ürün Alımında Kargo Bedava!

Ritha bitkisi nedir özellikleri

Ritha bitkisi, etkin temizlik yapmada yıkama ve ağartma işlemlerinde kullanılan bir bitkidir.Ritha Bitkisi Latince ne demek : Sapindus Mukorossi, Sapindus Emarginatus, Sapindus trifoliatus, Soapberry, Soapnut Tree, Sapindaceae
Ritha Latince ne demek : Sapindus Mukorossi, Sapindus Emarginatus, Sapindus Trifoliatus, Soapberry, Soapnut Tree, Sapindaceae Sabun ağacı bitki İçerisinde antibakteriyel, yumuşatıcı, kireç önleyici gibi bulunan 55 adet etken madde sayesinde ve yine kırmızı neons sayesinde renklileri daha canlı gösterip çamaşırların liflerini korumaktadır. Ritha bitkisi bu özellikleri  sayesinde giysi ve çamaşırların yıpranmasını önlemektedir.

Ritha (Sapindus Mukorossi, Sapindus Emarginatus,Sapindus trifoliatus, Soapnut tree) Hindistan’da yetişen bir ağaçtır. Ayrıca sabun somun ağacı olarak bilinen Asya ve alt tropikal bölgelerinin en önemli ağacıdır. Meyveleri Temmuz ve Ağustos’ta görülür. Kasım ve Aralık aylarında olgunlaşır.

Ritha odunsu ahşap, sert bir yapıdadır ve açık sarı renktedir. Çinli köylüler geleneksel sabun yapmak için kullanırlar. Ritha cilde sürüldüğünde cildi güzelleştirir, çilleri giderir. Sıvı sabun ve şampuan olarak kullanılır. Hindistan’da ve Nepal’de çok uzun yıllardan beri halk çamaşırlarını yıkamada kullanır. İçeriğindeki 55 etken madde ve kırmızı neons sayesinde renkleri canlandırır biyosidal ve anti bakteriyeldir. Ağacın meyvesinin cilt ile temasında cildi besleyip iyi geldiği için kırsal halk için çok değerlidir. Halk doğal olarak üretilen şampuanla saçlarını yıkarlar. Ritha ev temizliği için idealdir. Evcil hayvanlara karşı kalkandır. Bitki sprey olarak püskürtüldüğünde haşere yaprak biti ve kara sinekte dahil olmak üzere kullanılan ortamdan uzaklaştırır.

Ritha bitkisi başta İngiltere olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde doğal ve organik ürün marketleri ya da reyonlarında kıymet gören ve işlem görmeden dahi sabun olarak kullanılan bir bitkidir. Ritha ev temizliği, insan vücudu ve evcil hayvan temizliğinde kullanılır. Enfeksiyon ve böcek sokmalarına karşı kalkandır. Ayrıca cildi besler ve yumuşatır pürüzsüzlük sağlar. Çatlamış cildi özellikle elleri ve topukları onarır. Saç bakımında, kepek önleyici etkisi vardır. Saçı temizlemede etkili doğal bir köpüktür. Saçı besler saçlı deriyi onarır. Vücutta bit ve parazitlere karşı koruyucu etkilidir.

Ritha egzama, kronik kaşıntı ve sedef hastalığı gibi cilt şikayetleri için doğal ve etkili bir tedavi olarak kullanılır. Kimyasal deterjanlardaki gibi optik beyazlatıcılar olmadan çamaşırlarınızı bembeyaz yapar. Yünlü ve ipekleri yıkamak için özeldir. Mutfak temizliğinde de ritha çok değerlidir. Özellikle alerjik olan için, nörodermatit yakınan ve hassas ciltler için kimyasal deterjanlar genellikle hastalığı artırıcı oyun oynar. Ayrıca bazı deterjanlar alerjen içerir. Diş çürüklerinin tedavisinde çok önemlidir. Diş temizleme, mücevher parlatma, cam temizliği ve araba yıkamada çok etkilidir. Ritha bitkisi Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ltd. Şti’nin ürünlerinin patentli hammaddesidir. Ritha ile doğallığın keyfini yaşayacaksınız.

İhtiyacınız olan bitkisel içerikli Ersağ temizlik ve kozmetik ürünlerini alış fiyatından online siparişle indirimli alabilir, 5 te 5 hediyeler ve promosyonlardan faydalanabilirsiniz. Üyelik kaydı ücretsizdir!

ücretsiz online uyelik

 Paylaş!  Bu sayfadaki içerik veya yazılı bilgiler; işinize yaradıysa, beğendiyseniz ve doğruluğuna inanıyorsanız başkalarına da tavsiye ediniz, lütfen paylaşınız!


Ersağ temizlik ürünlerine nasıl üye olunur? Ersağa nasıl üye olurum?Ersağ ürünleri hakkındaki yorumunuz veya sorunuz varsa yazınız..

Sende Hayatını Değiştir!
Gerçekleşmesi zaman alacak diye hayalinizden vazgeçmeyin, zaman nasıl olsa geçecektir..